ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Çiftlerin İlişkilerine Zarar Veren “Cinsel” Sorunlar
Yayımlanma : 04 Temmuz 2022

Çiftlerin İlişkilerine Zarar Veren “Cinsel” Sorunlar

Cinselliği çiftlerin ilişkilerinin en önemli unsuru haline getirmek de önemini göz ardı etmek de doğru bir yaklaşım değil. Duygusal bağın fiziksel olarak güçlendirilmesinde, çiftlerin sağlıklı ve mutlu bir ilişki sürdürmelerinde şüphesiz cinselliğin büyük bir önemi var. Nitekim cinsel yaşamla ilgili sorunlar çiftlerin karşılaştığı ve aşmaları giderek zorlaşan engellere dönüşebiliyor. Tedavisi mümkün olan cinsel sorunların yok sayılması çiftlerin boşanmasına kadar varabilen sonuçlara yol açarken hem erkek hem de kadın özelinde psikolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bu blog yazımda erkek kaynaklı cinsel sorunlara kısaca değinerek tedavi seçeneklerini detaylandıracağım. 

Erken Boşalma Problemi 

Erken boşalma en sık görülen cinsel işlev bozukluğu ve ne yazık ki çoğu durumda tedavi seçeneklerine başvurulmuyor. Çiftlerin ilişkilerini derinden sarsabilen bu cinsel işlev bozukluğu fizyolojik ve psikolojik nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Erkeklerin cinsel performansları üzerindeki hassasiyetleri ve çiftlerin cinsel konuları konuşmaktan çekinmesi ile erken boşalmanın varlığının görmezden gelinmesi ile karşılaşabiliyoruz. Sorun olmadığının düşünülmesi cinsel yaşamı derinden etkileyen sonuçları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle kronik olarak erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin, eşleri ile bu konuyu konuşabilmesi önemli.

Sertleşme Problemi

Çiftlerin cinsel yaşamına darbe vuran, erkeklerin öz güvensizlik yaşamasına neden olan ve kadınların da psikolojik anlamda zarar görebildiği cinsel işlev bozukluklarından biri de erektil disfonksiyon olarak bilinen sertleşme problemi. Sertleşme problemi birçok farklı nedenle ortaya çıkabiliyor. Dikkat edilmesi gereken, ereksiyon sürecindeki sorunların kalp ve damar hastalıklarının da belirtisi olabilme ihtimali. Bu nedenle penisin cinsel ilişki için yeterince sertleşememesinin ya da cinsel ilişki sonuna dek sertliğini koruyamamasının salt cinsel sağlığa indirgenmemesi gerekiyor. 

Sertleşme probleminin tedavi alternatifleri oldukça fazla, hasta özelinde gerçekleştirilen tetkiklerle hem altta yatan nedenler belirlenebiliyor hem de kişiye özel tedavi planlanabiliyor. Sertleşme Problemi ve Tedavisi adlı içeriğimde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Penis Şekil Bozuklukları

İyi haber şu: Penis kısalığı, inceliği ve eğriliği gibi şekil bozukluklarının son derece etkili tedavi seçenekleri mevcut. Penisteki şekil bozuklukları nedeniyle yaşanan performans kaygısını da, çiftler için tatmin edici olmayan cinsel birliktelikleri de geride bırakmak doğru tedavi yöntemleri sayesinde mümkün olabiliyor. Penis kısalığı söz konusu olduğunda penis uzatma cerrahileri ile kişiden kişiye değişmekle birlikte penis uzunluğu 3-4 cm artırılabiliyor. Penisinin hem uzunluğunu hem de kalınlığını arttırmak isteyen hastalarımıza penis büyütme operasyonu uygulayabiliyoruz. Penis boyu ile ilgili sorun olmadığında ancak penis kalınlığının artırılması istendiğinde klinik ortamında gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız penis büyütme uygulaması sayesinde yüksek hasta ve partner memnuniyeti sağlayabiliyoruz. 

Penisteki şekil bozuklukları penis kısalığı ve penis inceliği ile de sınırlı değil. Doğumsal penis eğriliği ve ileri yaş penis eğriliği de çiftlerin cinsel yaşamına zarar verebiliyor ve hatta ilerleyen durumlarda cinsel birlikteliği engelleyebiliyor. Penis eğriliği ile başvuran hastalarımızı detaylı muayenelerden geçiriyoruz ve şikayetlerin nedenini belirliyoruz. Doğumsal penis eğriliği yaşayan hastalarımıza penil plikasyon cerrahisi, Peyronie nedeniyle eğrilik sorunu olan hastalarımıza ise Peyronie ameliyatı uygulayarak penisteki eğriliği giderebiliyoruz.
 

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp