MUTLULUK ÇUBUĞU : Bu yöntem adı gibi ‘MUTLULUK’ veriyor !!!
01 Aralık, 2021

MUTLULUK ÇUBUĞU : Bu yöntem adı gibi ‘MUTLULUK’ veriyor !!!

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon), üroloji ve androloji doktorları olarak bizim en sık rastladığımız cinsel fonksiyon bozukluklarından bir tanesidir. Erkeklerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, tedavi edilmediğinde ilişkileri ve evlilikleri bitirebilen, özgüven kaybına neden olan ve hastalarımızın psikolojisini bozan sertleşme sorununun birçok farklı tedavi yöntemi vardır. 

Sertleşme problemi tedavisinde kullanılan alternatiflerden birisi de ‘penis protezi cerrahisi’dir. Halk arasında “mutluluk çubuğu” olarak da bilinen bu yöntem sayesinde hastalar:

 • Sertleşememe korkusunu geride bırakıp, özgürce cinsel ilişkiye girebiliyor,
 • Gençlik dönemindeki cinsel performansını yeniden deneyimleyebiliyor,
 • Yeniden özgüven kazanıyor,
 • Cinsel sorunlar yüzünden meydana gelen problemler ortadan kalkıyor ve evlilikler, ilişkiler rayına giriyor.

İKİ TİP PROTEZ VAR

Bükülebilir ve şişirilebilir olmak üzere iki tip protez var:

 • Bükülebilir olanlar silikondan üretilen ve sürekli olarak sert kalıp katlanabilme özelliğine sahip olan protezlerdir. Penis içerisindeki tüplere yerleştirilir, kullanım kolaylığı sağlayan bir protez türüdür.
 • Şişirilebilir penis protezi ise şişirilip söndürülebilme özelliğine sahip iki ya da üç parçalı pompalı cihazlardır. Şişirilebilir penis protezi, hastaların konforunu artırdığı ve daha doğal olduğu için günümüzde sıkça tercih edilen modellerdendir. 

Mutluluk çubuğu olarak da adlandırılan bu protezlerin yerleştirilmesi 60-90 dakika arasında sürer. Genel ya da spinal anestezi ile yapılabilen bu operasyonlar sonrasında hastamızın 1 gece hastanede kalmasını istiyoruz. Operasyon sonrasında 1 hafta boyunca bölgenin suyla temas etmemesi ve kesi yerinin temiz tutulması büyük önem taşıyor. Ameliyat sonrası ortalama 8 hafta süreyle de cinsel ilişkiye girilmemesini istiyoruz. Bu süre boyunca düzenli aralıklarla hastalarımızı kontrol ediyoruz. Önerilerimiz dikkate alındığı takdirde son kontrolleri de yaptıktan sonra hastalarımız yeniden ilişkiye girebiliyor.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA ASLA ENGEL DEĞİL!

Sertleşme problemini tamamen ortadan kaldıran bu tedavi yöntemi, cinsel hayatın yeniden sağlıklı şekilde sürmesine büyük katkı sunuyor. Eğer ameliyat öncesinde orgazm ve boşalma fonksiyonları normalse protez sonrasında da bunlar sağlıklı şekilde devam ediyor. Protez uygulaması ile amacımız, cinsel uyaran ile değil penisin kendi kendisine sertleşmesini ve yukarı açılanmasını sağlamak.

Son olarak en çok merak edilen birkaç noktaya da maddeler halinde değinmek istiyorum:

 • Penis protezi dışarıdan bakıldığında belli olmaz.
 • Partnerinize söylemediğiniz takdirde protezinizin olduğu fark edilmez.
 • Penil protez cinsel ilişki sırasında zorluk yaşatmaz.  
 • Eğer organik bir sorun söz konusu ise penis protezi ameliyatı genç hastalara da uygulanabilir.
 • Penis protezi spermin boşalmasına engel olmadığı için çocuk sahibi olmaya da engel değildir.

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 info@androklinik.com
whatsapp