ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yayımlanma : 01 Nisan 2022

Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatı için uygun adaylar kimlerdir? Penis büyütme ameliyatı sonrası ne zaman taburcu olunur? Penis büyütme ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır? Bu blog içeriğimde penis büyütme ameliyatı hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı için Uygun Adaydır?

Penisteki şekil bozuklukları erkeklerin öz güven sorunları yaşamalarına neden olabilir, benlik algılarına zarar verebilir ve kimi zaman cinsel ilişkiyi fiziksel olarak engelleyebilir. 

Penisin boyutları nedeniyle partner memnuniyeti sağlayamayan, cinsel ilişki sırasında tatmin olamayan, penisin inceliği ve kısalığı nedeniyle öz güven sorunları yaşayan erkeklere penis büyütme ameliyatı uygulanabilir. Penis büyütme ameliyatı penisin hem uzatıldığı hem de kalınlaştırıldığı kombine bir cerrahidir. Bu cerrahi penis gelişiminin tamamlanmasının ardından, genel sağlık durumu uygun olan tüm erkeklere güvenle uygulanabilir.  

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı, az önce de değindiğim gibi kombine bir cerrahidir. Cerrahi kapsamında genel ya da spinal anestezi uygulanması mümkündür. Anestezi seçimi sırasında hastaların genel sağlık durumu ve beklentileri doğrultusunda ortak bir karar verilir. 

Operasyonun ilk adımında penis uzatma ameliyatı yapılır. Penisin vücut içerisinde kalan kısmını karın duvarına bağlayan asıcı bağın %80 oranında kesilmesi ile penis uzatma cerrahisi tamamlanır. Penis uzatma cerrahisi ile ereksiyon halinde olmayan penisin uzunluğu ortalama 2-4 cm artırılabilir.

Penis büyütme ameliyatının diğer aşaması yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırmadır. Bu kapsamda hasta cildine kesi yapılmadan özel enjektörler yardımıyla karın ön duvarının cilt altından yağ alınır. Hastadan alınan yağ özel filtreleme işlemlerinden geçirilir ve penis gövdesine cilt altına enjekte edilir. 

Penis büyütme ameliyatı kapsamında gerçekleştirilen penis uzatma ve penis kalınlaştırma cerrahileri ortalama 1-2 saatte tamamlanır.

Kilo Verirsem Penis Hemen Eski Haline Döner mi?

Penise yağ enjeksiyonu yapılacak hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de kilo verildiğinde penisin hızlı bir şekilde eski haline dönüp dönmeyeceğidir. Bu konuda şu şekilde bir açıklama yapabilirim; yağ hücreleri vücudun her alanına yayılmış durumdadır. Kilo verilmesi halinde vücut genellikle spesifik bölgelerdeki yağları yakar. Erkeklerde karaciğer ve karın bölgesi yağ hücrelerinin en hızlı eridiği bölgelerdir. Tüm vücut yağları kaybedilmediği sürece penise enjekte edilen yağların hızla erimesi pek olası değildir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Penis büyütme ameliyatının ertesi günü hastalarımız taburcu edilir. Kişiler taburcu olduktan sonra konforlu bir şekilde eve dönebilirler, hatta hastalarımızın yürüyerek hastaneden çıkabileceklerini ifade edebilirim. Operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken en temel nokta, penis büyütme ameliyatının etkisini artıracak egzersizlerin aksatılmadan tamamlanmasıdır.

Penis uzatma etkisinin kalıcılığı için traksiyon adı verdiğimiz çekme egzersizleri 3 (üç) ay boyunca yapılmalıdır. Penise yağ enjeksiyonu etkisinin artırılması için ise penis gövdesine enjekte edilen yağ dokusunun düzgün yerleşimi için 15 gün kadar hafif masaj önerilir. Operasyon sonrası süreçte egzersiz rutininin aksatılmaması kadar sağlıklı yaşam tarzı benimsenmesi de önemlidir. 

Penis Büyütme Ameliyatı Güvenli midir?

Evet, penis uzatma ve penis kalınlaştırma cerrahileri penis anatomisine hakim tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirildiklerinde oldukça güvenlidir.  Operasyon sonrası süreçte geçici şişme ve hafif morluk oluşumu gözlemlenebilir. 

Operasyon Sonrası Penis Ne Kadar Büyür?

Penis büyütme operasyonları sonrası penis hem uzar hem de kalınlaşır. Operasyon sonrası önerilen egzersizler yapıldığı takdirde penis boyunda 2-4 cm’lik uzama elde edilmesi mümkündür. Aynı zamanda penis çevre uzunluğunda da 4-6 cm kalınlaşma elde edilmiş olur. 

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilir?

Penis büyütme operasyonu ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de cinsel ilişkiye ne zaman girilebileceğidir. Operasyon sonrası egzersizlerin aksatılmaması önemlidir. Cinsel ilişkiye 1 ay sonra girilebilse de bu sürenin 2 aya uzatılmasında fayda vardır. Bu süreçte hastaların mastürbasyondan da cinsel ilişkiden de uzak durması önemlidir.

Penis Büyütme Operasyonlarının Başarı Oranı Nedir?

Penis büyütme operasyonlarının başarı oranı belirlenirken iki temel kriter göz önünde bulundurulur. Bu kriterlerden biri majör nitelik taşıyan büyük yan etkilerin olmaması bir diğeri de hasta memnuniyetinin sağlanmasıdır. Deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatlarından sonra yüksek hasta ve partner memnuniyeti sağlayabiliyoruz hem de majör nitelik taşıyan bir yan etkiyle neredeyse hiç karşılaşmıyoruz.
 

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp