ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Penis Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
04 Mart, 2021

Penis Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Penis estetiği söz konusu olduğunda; penis uzatma ve yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma ameliyatlarını kapsayan penis büyütme ameliyatı, penisin eğriliğinin düzeltildiği penil plikasyon veya Peyronie ameliyatı ya da dolgu ile penis kalınlaştırma uygulaması akıllara geliyor. Doğru hasta seçimi ve gelişmiş tedavi yöntemleri ile çok başarılı sonuçlar aldığımız bu genital estetik ameliyatlar ve dolgu uygulaması ile hastalarımız daha büyük, daha kalın ve şeklen daha düzgün bir penise sahip olabiliyorlar. Alınan sonuçların başarısı bu genital estetik tedavileri hakkında merak edilenlerin yoğunlaşması ile sonuçlanıyor. Penis estetiği ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de fiyatlar. “Penis estetiği fiyatları neye göre belirlenir?” sorusunun yanıtlarını yazımdan öğrenebilirsiniz.

Penis Estetiği Ameliyatları

Penis büyütme ameliyatı ve penis eğriliği ameliyatı gibi erkek cinsel organının boyutunun veya şeklinin fonksiyonellik amacıyla değiştirildiği ameliyatlar genel olarak “penis estetiği ameliyatları” olarak tanımlanır.

Penisin şekli veya penis boyu nedeniyle özgüveni azalan, estetik kaygılar yaşayan, cinsel ilişki yaşayamayan, cinsel ilişkiden yeterince haz alamayan ve aynı zamanda partnerinin cinsel tatminini sağlamakta zorlanan erkekler, penis estetiği ameliyatları sayesinde fiziksel ve psikolojik olarak daha sağlıklı hale gelebilirler.

Penis estetiği ameliyatı olanlar tarafından yapılan pozitif yorumlar ve bu cerrahilerin çiftlerin ilişkilerinde yarattığı pozitif etki “penis estetiği fiyatları” hakkında soru işaretlerini artırmaktadır.

Penis Estetiği Fiyatları İşlem Kapsamına Göre Değişebilir

Genital estetik ameliyatlar kapsamında yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırılabilir, penisi kasığa bağlayan asıcı bağın %80’inin kesilmesi ile penis uzatılabilir ve/veya penis eğriliği nedeni doğrultusunda tercih edilebilecek farklı tekniklerle penisteki eğrilik düzeltilebilir. Hasta ve doktor tarafından kararlaştırılan anestezi yöntemi, yapılacak işlem veya işlemlerin türleri, penis estetiği fiyatları üzerinde değişiklik yaratabilir. Bu nedenle penis estetiği fiyatları hakkında genel bir sorgulamadan ziyade penis uzatma ameliyatı fiyatları, penis kalınlaştırma fiyatları ve penis eğriliği ameliyat fiyatları özelinde bilgi aktarmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Penis estetiği ameliyatları planlanırken hastaların beklentileri ve ihtiyaçları eş zamanlı değerlendirilip tek bir operasyonda birden fazla cerrahinin uygulanmasına karar verilmesi durumunda da fiyatlarda farklılaşma yaşanabilir. Örneğin aynı ameliyat sırasında hem penis uzatma hem de penis kalınlaştırma ameliyatı yapılacak bir hastayla yalnızca penis uzatma veya kalınlaştırma ameliyatı yapılacak bir hastaya verilen fiyat aynı olmayacaktır. Aynı şekilde genel anestezi ya da spinal anestezi altında ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen penis kalınlaştırma ameliyatı ile klinik ortamında uygulanan dolgu ile penis kalınlaştırma işlemi fiyatları da farklılaşacaktır. 

Penis Estetiği Fiyatları Cerrah Deneyimine Göre Değişebilir

Penis anatomisine hakim ve deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen penis estetiği ameliyatları sonrası erkekler fark edilebilir bir değişim yaşarlar. Cinsel hayatlarından aldıkları tatmin artar, partner memnuniyetleri yükselir ve ikili ilişkilerindeki bağ güçlenir. Söz konusu erkeklerin çok hassas olduğu bir organa müdahale olduğunda ise cerrah deneyimi en çok sorgulanması gereken unsur haline gelir. Çünkü hem penis uzatma ameliyatı hem penis kalınlaştırma ameliyatı hem de penis eğriliği ameliyatı hatalı gerçekleştirildiği takdirde çeşitli cinsel işlev bozuklukları ve peniste his kaybı ortaya çıkabilir.

Cerrahların geçmiş dönemdeki hasta yorumları incelenmeden, başarı istatistikleri takip edilip haklarında kapsamlı bir araştırma yapılmadan penis için estetik operasyonlara karar verilmemelidir. Deneyim ve olumlu referanslar penis estetiği başarı oranları hakkında önemli bilgiler sağlar. 

Penis Estetiği Fiyatları Hastaneye Göre Değişebilir

Tüm cerrahilerde olduğu gibi penis estetiği fiyatları üzerinde hastanelerin fiyat politikaları önemli belirleyicilerden biridir. Hastanelerin bulunduğu il, ilçe, teknolojik altyapıları, refakatçi ücret politikaları ve operasyona dahil olan ekipleri için fiyatlandırmaları gibi değişkenler penis estetiği ameliyatları fiyatlarını etkileyebilir. Kişisel tercihim ameliyatlarımı A Plus Hastane kriterine sahip hastanelerde gerçekleştirmektir.

Penis Estetiği Fiyatları Cerrahi Malzeme Kalitesine Göre Değişebilir

Penis estetiği fiyatları ile operasyonlarda kullanılan cerrahi malzemelerin kalitesi arasında yakın bir ilişki bulunur. Cerrahi malzemelerin nerede üretildiği, garanti belgesinin olup olmadığı, özellikleri, marka bilinirlikleri, uzun dönemli sonuçlarının başarısı gibi unsurlar ameliyat maliyetlerini arttırabilir. Aynı şekilde pansuman sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi de maliyeti yükseltebilir.

Penis estetiği ameliyatları kozmetik faydalarının yanı sıra cinsel işlev kapasitesini de arttıran cerrahilerdir. Bu açıdan yaklaşıldığında fonksiyonel faydalarının göz ardı edilmemesi gerektiğini tereddütsüz söyleyebilirim. Penis estetiği ameliyatlarının başarısında ve post operatif komplikasyonların minimize edilmesinde yazımda bahsettiğim tüm faktörler eş derecede önemlidir. Bu nedenle sağlığı riske atacak seçimlerden uzak durulmalıdır.

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp