ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Penis Kalınlaştırma için Ameliyat Şart Değil!
Yayımlanma : 06 Haziran 2022

Penis Kalınlaştırma için Ameliyat Şart Değil!

Penis kalınlaştırma söz konusu olduğunda akıllara ilk penis büyütme operasyonu kapsamında gerçekleştirilen penise yağ enjeksiyonu geliyor. Penise yağ enjeksiyonu cerrahi nitelik taşıyor ve gerçekleştirilebilmesi için belirli kriterlerin varlığı aranıyor. Üstelik hastaların penis boyunu uzatma gibi bir ihtiyaçları olmadığında penise yağ enjeksiyonunun ameliyathane ortamında yapılması gerekliliği tedavinin maliyetlerini yükseltebiliyor. Tüm bunlara ek olarak bazı hastalarda yeterli oranda yağ dokusunun bulunmaması veya var olan yağ kalitesinin düşük olması gibi durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Dolayısıyla penis kalınlaştırma için cerrahi nitelik taşımayan dolgu uygulamasının avantajlarını deneyimleyebiliyoruz. Bu blog içeriğimde dolgu ile penis kalınlaştırma uygulaması hakkında detayları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Biyolojik Olarak Uyumlu Dolgu Malzemeleri Kullanılıyor

Uzun yıllardır ameliyatsız yüz estetiğinde güvenle kullanılan dolgu malzemeleri penis kalınlaştırma amacıyla da tercih ediliyor. Dolgu malzemelerinin içerisinde hyaluronik asit bulunuyor. Hyaluronik asit normalde de vücudumuzda bulunan bir polimer, yani çok moleküllü bir maddedir. En temel özelliği kendi ağırlığının 100 katı kadar su tutabilmesidir. Bu özelliği sayesinde hyaluronik asit enjekte edildiği bölgede hem bir dolgunluk yaratır hem de bölgeyi yüksek oranda nemlendirir. Penise dolgu uygulaması ile elde ettiğimiz kalınlaşma etkisinin temelinde de hyaluronik asidin doğası gereği sahip olduğu özellikler vardır. 

Uygulama ile ilgili en çok merak edilenlerden birisi de kullandığımız dolgu malzemelerinin yan etkilerinin olup olmayacağı ile ilgili. Ameliyatsız penis kalınlaştırma uygulaması sırasında kullandığımız kaliteli dolgu malzemeleri insan vücudu ile tamamen uyumludur. Uygulama ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda yan etkiye rastlanma ihtimalinin neredeyse hiç olmadığı yönünde olumlu veriler bulunmaktadır. Elbette yan etki ihtimalini minimize eden çeşitli unsurlar olduğunu da ifade edebilirim. Uygulamayı gerçekleştiren cerrahın deneyimi, uygulamanın doğru tekniklerle yapılması elde edilecek sonucun başarısı ve tedavinin güvenliği için kritik öneme sahiptir.

Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma Konfor Sunuyor

Penis inceliği nedeniyle cinsel birliktelik sırasında yeterli hazza ulaşamayan ve partner memnuniyeti sağlayamayan hastalarımız yalnızca 30-45 dakika gibi kısa bir sürede, klinik ortamında gerçekleştirdiğimiz dolgu uygulaması ile öz güvenlerini geri kazanıyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirdiğimiz işlem sonrası günlük yaşantılarına hızla dönebiliyor. Herhangi bir kesi yapılmadığı için post operatif komplikasyonlar ile karşılaşma olasılığı da bulunmuyor.

Uygulama Sonrası Hastaların Dikkatine!

Penis uzatma ve penis kalınlaştırma ameliyatlarında olduğu gibi ameliyatsız penis kalınlaştırma sonrasında da hastalarımızın yerine getirmeleri gereken bazı egzersizler, dikkat etmeleri gereken belirli unsurlar bulunuyor. Penise dolgu uygulaması sonrası cinsel ilişki için yaklaşık 7-10 gün süre beklenmesi gerekiyor. Bu süre içerisinde dolgunun etkisi ortaya çıkıyor, diğer bir deyişle hyaluronik asit su tutma özelliğini gösteriyor. Fakat uygulamanın etkisinin ortaya çıktığı bu dönemde penise masaj yapılması da gerekli. Böylece dolgu malzemeleri penis gövdesine eşit şekilde yayılabiliyor. İşlem sonrasında penise iyi bir şekilde masaj yapan ve bol miktarda su tüketen kişilerde, dolgu uygulaması ile yüksek kalitede sonuçlar elde edilebilmektedir.


 

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp