ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yayımlanma : 22 Mayıs 2021

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis uzunluğu cinsel ilişki için yeterli olmayan ya da penis boyunun daha uzun olmasını isteyen hastalar penis uzatma ameliyatına başvurabilirler. Erkekler Penis uzatma ameliyatı sonrası süreçte gerekli kurallara uyduğunda hızla iyileşebilir ve penis boyutu nedeniyle yaşadıkları performans kaygısından kurtulabilirler.

Penis boyunu kalıcı olarak uzatmak için gerçekleştirilen penis uzatma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında hazırladığım bu yazımda, en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Detaylara geçmeden önce kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Penis uzatma vaadiyle piyasada satılan çeşitli ürün ve ilaçlar bulunuyor. Ameliyat gereksinimini ortadan kaldırdığı söylenen bu ürünler de ilaçlar da sağlık için risk oluşturabiliyor. Penis kısalığı yalnızca ameliyat ile tedavi edilebilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Hakkında Hızlı Bilgiler

  • Penis uzatma ameliyatı hem estetik hem de fonksiyonel bir ihtiyaç olabilir. Bu açıdan yalnızca estetik amaçlı bir tercih olarak değerlendirilmemelidir. Nitekim penis kısalığı, penis inceliği ve penis eğriliği hakkındaki farkındalık arttıkça erkeklerin genital estetik talepleri yükselmektedir.
  • Genel anestezi ya da spinal anestezi altında gerçekleştirilebilen cerrahi öncesi anestezi türü hasta ve hekim tarafından kararlaştırılır.
  • Operasyon sonrası penis ortalama 2-4 santimetre uzar. Bu oran kişiden kişiye değişebilir.
  • Penis uzatma ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Ameliyat sonuçlarının kalıcı olabilmesi adına hastaların önerdiğimiz egzersizleri yapması kritik derecede önemli. Yine de ilerleyen yaşla birlikte penis boyu fizyolojik olarak kısalabilir. Diğer bir deyişle cerrahi, yaşlanmanın penis üzerindeki etkilerini durduramaz.
  • Operasyon sonrası ertesi gün tüm kontroller gerçekleştirildikten sonra hastalar taburcu edilir.
  • Penis uzatmaya ek olarak yağ enjeksiyonu yönetimi ile penis kalınlaştırma cerrahisi de aynı anda yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma öncesinde hastanın karın bölgesindeki cilt altından yağ dokuları alınır ve alınan vücut yağları özel bir dizi filtreleme işlemlerinden geçirilerek penis gövdesine enjekte edilir. Hastanın yeterli yağ dokusu yoksa ya da yağ kalitesi yetersizse hazır dolgu malzemeleri ile penis kalınlaştırma işlemi de tercih edilebilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Cerrahi sonrası 1 gün hastanede yatış gereklidir. Operasyonun ertesi günü kontroller gerçekleştirildikten sonra hastalar taburcu olabilirler. Taburcu olunan ilk gün mutlaka vücut dinlendirilmelidir. Ani ve kan basıncını arttıracak hareketlerden ise kaçınılmalıdır. Fazla hareketlilik tedavi sonrası süreçte kanama riskini artırabilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Pansuman Gereksinimleri

Penis uzatma tedavisi sonrası taburcu olmadan pansuman işlemi sağlık personelleri tarafından yapılır. Bu pansumanın 24 saat boyunca çıkarılmaması gerekir. Daha sonra pansuman ıslatılarak çıkarılmalıdır. Enfeksiyon riskinin ortadan kaldırılabilmesi için sabah ve akşam kesi bölgesine antiseptik solüsyon sürülmeli ve gazlı bezle bölge kapatılmalıdır.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası Cinsel ilişkiye Ne Zaman Girilebilir?

Hastalarım tarafından en çok sorulan soruların başında operasyon sonrası cinsel ilişkiye ne zaman girilebileceği geliyor. Bu noktada genel olarak tedavisi tamamlanan hastaların ilk 1 aylık süreçte cinsel ilişkiye girmemesi veya mastürbasyon yapmaması gerekiyor. Tabii iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle cinsel ilişki onayının uzmanlar tarafından verilmesi gerekiyor.

Penis Uzatma Ameliyatı Etkileri Kalıcı mıdır?

Penis uzatma ameliyatının etkileri kalıcıdır. Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma ameliyatı veya dolgu ile penis kalınlaştırma uygulamasından farklı olarak penis uzatma ameliyatının tekrarlanması gerekmez. Ancak penisteki uzamanın korunabilmesi için operasyon sonrası dönemde traksiyon egzersizlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Penisin uç kısmından tutulup geri bırakılması ile gerçekleştirilen traksiyon egzersizlerinin sabah ve akşam 10’ar kere yapılması penisin köke yapışmaması adına önemli bir gerekliliktir. Penis uzatma ameliyatının etkileri kalıcı olsa da zaman içerisinde penis boyunda değişimler meydana gelebilir. İlerleyen yaş ile birlikte penis kısalması sorunu yaşanabilir ve bu sorun penis uzatma ameliyatı olsun olmasın tüm erkekleri etkileyebilir.

Son olarak birkaç önemli konuya değinmek istiyorum. Penis kısalığının da penis inceliğinin de penis eğriliğinin de günümüzde tedavisi mümkündür! Tedavisi mümkün fizyolojik sorunların farkında olunması ve tedavi seçeneklerine başvurulması hem erkekler hem de partnerleri adına daha canlı bir cinsel yaşam daha mutlu ilişkiler anlamına gelecektir. Tedavisi mümkün olduğu takdirde çözüm aranmayan penis şekil bozuklukları çiftler arasındaki ilişkiye zarar verebilir ve erkeklerde öz güven kayıplarına neden olabilir.

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp