Penis Uzunluğu Her Şey Mi Demek?
11 Mayıs, 2019

Penis Uzunluğu Her Şey Mi Demek?

Penis uzunluğu, erkekler için en hassas konulardan biridir. Dünya genelindeki tüm erkekler öz farkındalıkları artmaya başladıktan sonra penislerinin ne kadar uzun ya da kısa olduğu konusunu düşünürler. Penis boyunun üzerinde çok kafa yorulan ve erkeklerin çok önem verdiği bir unsur olsa da cinsel birliktelik sırasında kendisine yüklenen anlam kadar etkili olmayabilir!

Yapılan araştırma ve anketlerin sonuçları erkeklerin aksine kadınların penis uzunluğundan çok birliktelik sırasında yaşadıkları tatmine odaklandıklarını göstermektedir. Oran vermek gerekirse dünya genelindeki kadınların %21,4’sünden fazlası için penis uzunluğu düşünüldüğü kadar önemli değildir. Erekte haldeki penis uzunluğu mikro düzeyde yani 9,3 cm ya da daha kısa olmadığı takdirde, diğer bir deyişle ortalama penis uzunluğu kriterleri karşılandığında, cinsel ilişkinin gerçekleşmesini etkilemez. Bu noktada sorun anatomik olmaktan çok psikolojik bir boyut kazanır. Erkeğin cinselliğe yüklediği anlam penis boyu nedeniyle hissedilen baskıyı artırmaktadır.

Penisinin uzunluğu “beklentilerini” karşılamayan erkekler, cinsel birliktelik sırasında partnerlerini tatmin edememe çekincesini yaşayarak performans kaygısı duyabilirler. Erken boşalma ve ereksiyon sorunları gibi cinsel işlev bozukluklarına neden olduğu bilinen performans kaygısı cinsel ilişkinin önünde engel olarak belirebilir. Bu nedenle erkeklerin penis uzunluklarından çok fazla endişe etmemeleri önerilir.

Penis İnceliği Penis Kısalığından Daha Büyük Bir Sorun mu?

Penis boyu erkeklerin gündeminden düşmese de penis inceliğinin cinsel ilişki kalitesini daha fazla etkilediği kabul edilmektedir. Penisin çapının ideal ölçülere göre daha ince olması ilişki sırasında hem kadın hem de erkek için cinsel hazzı azaltıcı etkiye sahiptir. Cinsel birleşme sırasında penis vajinal boşluğu tam ya da tama yakın şekilde dolduramazsa, penis vajinal duvarlara baskı yapamaz. Birleşme hazzını etkileyen bu sorun basit cerrahi operasyonlarla giderilebilir. 

Penis kalınlaştırma cerrahisi kapsamında karın ön duvarı cildinin altından alındıktan sonra işlemden geçirilen yağ dokusu penis cildi altına enjekte edilerek penis kalınlaştırılır. Bu operasyon kalıcı bir etki yaratmaz, belirli aralıklarla kişinin aktif cinsel yaşamı devam ettiği sürece tekrarlanabilir. Operasyon sonrası penis kalınlaştığı için cinsel birleşme sırasında vajinal duvarlar uyarılarak hem kadınların hem de erkeklerin cinsel tatmin yaşaması mümkün hale getirilir.

Günümüzde yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma ameliyatı penis çapının artırılması için tek yöntem değildir. Dolgu ile penis kalınlaştırma uygulaması klinik ortamında yapılabilmekte, penisinde  ideal uzunluk değerlerine sahip ancak penis inceliğinden şikayetçi olan erkekler için konforlu ve etkili bir çözüm sunmaktadır.

Kadınlar Ne Diyor?

Penis kısalığı nedeniyle şikayetçi olan erkeklerin aksine kadınların çok büyük bir kısmı penis boyundan ziyade temel olarak yaşadıkları tatmin duygusunu önemsiyor. Penis boyu cinsel birleşme için yeterli kabul edilen ortalama değerlerde olan ve cinsel birleşmedeki hazzı arttıran penis çapına sahip olan erkeklerin performans kaygısı duymalarına anlam veremeyen kadınlar, erkeklerin penis boylarına “aşırı” takıntılı oldukları görüşünü paylaşıyor. Daha uzun penise sahip olmanın her zaman mükemmel bir cinsel haz anlamına gelmeyeceği görüşü güçlenirken penis çapının cinsel birliktelikler için daha önemli olduğu görüşü giderek daha fazla kabul görüyor.

Sonuç olarak, büyük penis boyuna yüklenen anlamların altı düşünüldüğü kadar dolu değildir. Penis boyu cinsel birlikteliği etkileyecek denli kısa değilse ve penis çapı vajinal duvarlara baskı yapıyorsa kadınlar da erkekler de cinsel tatmin yaşayabilirler. Yine de psikolojik olarak bu eşikten geçemeyenler penis estetiği ameliyatlarına ve uygulamalarına başvurarak cinsel hayatlarındaki sorunlarından kurtulabilir; daha tatmin edici ve daha sağlıklı bir cinsel yaşama adım atabilirler.
 

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp