ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Erkeklerin Endişe Kaynağı Erken Boşalma Çözümsüz Değil
21 Haziran, 2023

Erkeklerin Endişe Kaynağı Erken Boşalma Çözümsüz Değil

Sorunu Fark Etmek ve Tedaviye Başvurmak Önemli

Erken boşalmanın ardında psikolojik veya fizyolojik nedenler olabilir. Teşhis edilen nedenler doğrultusunda tedavi sırasında multidisipliner yaklaşımın hayata geçirilmesi gerekebilir. Tedavi süreçlerinde temel amaç erkeklerin boşalma sürecinin geciktirilmesi, cinsel ilişki sırasında çiftlerin her birinin hazza ulaşmasının sağlanmasıdır. Elbette ki bu noktada sorunun varlığını kabul etmek atılması gereken ilk adımdır.

Günümüzde farkındalığın artması ile erkekler erken boşalma sorunu için geçmişe oranla tedavi seçeneklerine daha çok başvuruyor. Fakat yine de bu yeterli değil. Erken boşalma sorunu yaşadığını fark eden erkekler kimi zaman bu durumu utanılacak bir sorun olarak nitelendirdiğinden erken boşalma gerçeğini göz ardı ediyor. Hâlbuki erken boşalma ne utanılacak ne de tek bir erkeğe mahsus bir durum. Gerçekleştirilen araştırmalar erken boşalmanın çok yaygın olduğunu gösteriyor. Cleveland Clinic verileri incelendiğinde 18 – 59 yaş aralığındaki erkeklerin %30’u ile %40’ında erken boşalmanın görüldüğü bilgisi dikkat çekiyor.

Tedavi Seçeneklerinin Temel Amacı Erken Boşalmayı Yönetmek

Erken boşalmanın %100 geçerli ve kesin bir tedavi süreci bulunmuyor. Temel amacımız erken boşalmayı yönetmek, diğer bir deyişle boşalma süresini geciktirmek. Mevcut tedavi seçeneklerimizle hem erkeklerin hem de çiftlerin cinsel yaşamlarında, pozitif anlamda belirgin bir farklılık sağlayabiliyoruz. Özellikle penis başına dolgu uygulaması ile erken boşalma tedavisinde çok etkili bir güce sahibiz.

Penis aşırı duyarlılığının belirli bir süre boyunca giderilmesine yardımcı olan penis başına dolgu uygulaması ile boşalma süresini yaklaşık 3 kat uzatabiliyoruz. Tedavinin ameliyatsız nitelik taşıması ve enjekte edilen dolgu materyallerinin biyouyumlu olması penis başına dolgu uygulamasının güvenilirliğini artırıyor. Dolgu malzemelerinin içerisinde su tutma özelliğine sahip hyalüronik asit bulunuyor. Hyalüronik asit su tuttuğunda penis cildi ile penisteki sinirler arasında bariyer oluşturarak boşalma süresinin geciktirilmesine yardımcı oluyor.

Klinik ortamında uygulanan penis başına dolgu uygulamasının kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte 1 seneyi bulabiliyor. Tedavi etkinliğini kaybetmeye başladığında dolgu uygulamasının tekrarlanması mümkün. Böylece hem erkekler erken boşalmanın yol açtığı baskıdan uzaklaşabiliyor hem de özel ilişkilerde cinsel sorunlar nedeniyle yaşanan problemlerin üstesinden gelinmesi kolaylaşıyor.

SonKöşe Yazısı

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp