ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık

“Erken Boşalma Problemi ve Erken Boşalma Tedavisi” içeriğimizde erken boşalma hakkında detaylı bilgiler aktardım, şimdi ise çiftler arasındaki duygusal ilişkiyi etkileme potansiyeli olan bu cinsel işlev bozukluğunun en gözde tedavi yöntemi olan penis başına dolgu hakkında açıklama yapacağım.

bg Penis Başına Dolgu Uygulaması

Ama öncesinde, “erken boşalma nedir?” sorusuna çok kısa bir yanıt verelim. 

Cinsel ilişkiye henüz başlanmadan ya da cinsel ilişki başladıktan hemen sonra, “partner cinsel hazza erişmemişken”(bu kısım çok önemli!) , kontrolsüz ve istem dışı boşalma olarak tanımlayabileceğimiz erken boşalma sorunu, en sık görülen erkek cinsel işlev bozukluğudur. 

Fizyolojik ve/veya psikolojik birçok faktör erken boşalma sorunu nedenleri arasında yer alabilir. Erkekler ilk cinsel ilişkilerinden itibaren erken boşalma yaşayabilecekleri gibi cinsel olarak aktif oldukları dönemin herhangi bir zamanında da bu problemle yüzleşebilirler. 

Erken boşalma benlik algısına zarar verebilir, yetersizlik hissine yol açabilir, performans kaygısı yaratabilir, yarattığı performans kaygısı sertleşme problemi ile sonuçlanabilir. Cinsel işlev bozukluğu yaşayan birey kadar partnerini de duygusal zorluklarla baş başa bırakabilen erken boşalma “yönetilebilen” ve nihayetinde cinsel ilişki süresinin uzatılabildiği bir durumdur.

Erken boşalma tedavisi kapsamında en güncel ve efektif tedavilerin başında da penis başına dolgu uygulaması gelmektedir.

 

Penis Başına Dolgu Uygulaması Nedir?

Penis başına dolgu uygulaması; erken boşalma tedavisi kapsamında penis aşırı duyarlılığının giderilmesini ve boşalma süresinin yaklaşık üç kat geciktirilmesini sağlayan, AMELİYATSIZ bir tedavi yöntemidir. 

Uygulama sırasında penisin sinir yoğunluğunun en fazla olduğu “glans” adı verilen baş bölgesine, içerisinde hyaluronik asit bulunan dermal dolgu malzemesi enjekte edilir. Enjeksiyon, uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürülerek klinik ortamında yapılır. 

Deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirildiğinde çok başarılı sonuçların alınmasını sağlayan penis başına dolgu uygulaması yaklaşık 1 hafta içerisinde etkisini hissettiriyor. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 yılı buluyor. Penis başına dolgu uygulaması tekrar edilebiliyor ve tekrarı halinde etki süresi de uzuyor. Son olarak, uygulamadan 2 gün sonra güvenle cinsel ilişkiye girilebildiğini de söyleyebilirim. 

Kapsamlı bir tanımlama yaptıktan sonra penis başına dolgu uygulamasının önemini ve etki mekanizmasını aktarabilmek adına daha detaylı açıklamaları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu kapsamda da ilk olarak penis duyarlılığını ele alacağım.

 

 

Penis Başına Dolgu Uygulaması Kimlere, Nasıl Yapılır?

18 yaşını dolduran, cinsel olarak aktif dönemde olup prematür ejakülasyon sorunu yaşayan, genel sağlık durumu ve yaşadığı sorunun kaynağı değerlendirildikten sonra tedaviye uygunluğu belirlenen her erkeğe penis başı dolgusu yapılabilir.

Az önce de belirttiğim gibi dolgu uygulaması cerrahi nitelik taşımaz. Penis başı lokal anestezi etkili kremle uyuşturulduktan sonra dolgu malzemeleri, penis başının dermis tabakasının hemen altına enjekte edilerek sinirler ile dış ortam arasında bir bariyer görevi görmeye başlar. Hem uygulamanın kendisi hem de enjekte edilen dolgu malzemeleri güvenlidir. 
 

 

Prematür Ejakülasyon Tedavisinde Penis Başına Dolgu Uygulaması Sonuçları

Yapılan bilimsel çalışmaların analizi niteliği taşıyan bir incelemede, penis başına dolgu uygulaması ile boşalma süresinin 3 ila 3,5 katına çıktığı ve bu sürenin uzun vadede (araştırmada 5 yıl olarak belirlenmiş) devam edebileceği gösterilmiştir. Aynı araştırmada penis başına dolgu uygulaması başarı oranı üzerinde cerrahın tecrübesinin ve hasta seçiminin doğruluğunun önemi de vurgulanmıştır.

“Your Sexual Medicine Journal” adlı dergide 2018 yılında yayımlanan bir başka bilimsel araştırmada da erken boşalma tedavisinde penis başına dolgu uygulaması ile ilgili önemli sonuçlar elde edilmiştir. Prematür ejakülasyon tedavisinde penis başı dolgusunun etkinliğinin ve güvenliğinin değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen randomize kontrollü çapraz çalışma sonuçlarında boşalma süresinin 1 ay gibi kısa bir sürede 2.6 kat uzadığı ve çiftlerin cinsel tatmininin arttığı, yöntemin güvenilir olduğu sonuçları gösterilmiştir.

 

Son Söz…

Sonuç olarak, kısa sürede, ağrısız ve ameliyatsız uygulayabildiğim bu tedavi sonrası boşalma süresindeki uzama hem erkek hem de partneri için daha tatmin edici bir cinsellik anlamına geliyor. Nitekim uyguladığım tedavi sonrasında, hastalarımın yaşadığı deneyim de bu yöndedir. Konforlu ve güvenli olan bu tedavi, erken boşalma problemi için sunduğu pozitif sonuçlar ile çiftlerin iletişimlerini de etkileşimlerini de iyileştirmektedir.

Erken boşalmayı reddetmek de bundan utanmak da sorunun çözümünü sağlamıyor. Günümüzde güvenli ve konforlu bir tedavi ile cinsel performansınızı artırabilir, cinselliği yeniden keşfedebilir, partnerinizle aranızdaki sınırları kaldırabilirsiniz.

 

 

Penis Başına Dolgu Uygulaması İle İlgili Bilgilendirici Videolar

Bu içerik AndroKlinik tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma :

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp