ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık

Genetik faktörler, ırksal özellikler, anne karnında veya yaşamın ilk yıllarında yetersiz beslenme ve hormonal sorunlar neticesinde penis boyu ve penis kalınlığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Yaşın ilerlemesinin de penis boyu üzerinde azaltıcı bir faktör olduğu bilinmektedir. Penisin boyutu ve şekli, bu organın erkekler için bir güç simgesi olarak görülmesinin de etkisiyle davranış biçimlerini etkileyebilir. Nitekim cinsel kimliğin keşfedilmeye başlanması ile birçok erkek penis boyutunu sorgulamakta ve beklentilerine yanıt alamadıklarında hem fiziksel hem de psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Cinsel ilişki sırasında yeterince tatmin olamayan, partnerini cinsel anlamda tatmin edemeyen ya da tatmin edemediğini düşünen; tüm bu olumsuzluklar neticesinde performans kaygısı yaşayıp erken boşalma ve sertleşme problemi gibi cinsel işlev bozuklukları ile karşılaşan erkek sayısının azımsanamayacak denli fazla olduğunu söyleyebilirim. Penis uzunluğunun ve penis çapının ideal ölçülerden az olması ya da penis ideal ölçülere sahip olsa da kişide kaygı yaratması halinde penis büyütme ameliyatı ile hem penisi uzatabiliyoruz hem de penis kalınlaştırma işlemi yapabiliyoruz. Üstelik tüm değişimleri tek bir operasyonda, tek bir anesteziyle gerçekleştirebiliyoruz.


bg Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda giderek daha çok tercih ediliyor, dolayısıyla penis büyütme hakkında birçok soru ile karşılaşıyorum. “Penis büyütme ameliyatı nedir?”, “Kimler penis büyütme ameliyatı olmalı?” ya da “Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır?” gibi sorulara yanıt vereceğim ancak öncesinde birçok erkek tarafından merak edilen o meşhur soruya odaklanmak istiyorum…

 

Normal Bir Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Özünde “normal” ya da “ideal” penis boyu kesin değerlerle sınırlanacak bir olgu değildir. Erkekler için idrar yapmayı zorlaştırmama, cinsel işlevleri yerine getirme ve partnerin de tatminini sağlama fonksiyonlarına sahip penis boyutlarının ideal olarak değerlendirildiğini ifade edebilirim.

Elbette dahası var… 

Sürekli deneyimlediğim üzere “ideal penis boyu ne kadar olmalı?” sorusunun yanıtları bir hayli merak ediliyor. İdeal penis boyundan bahsedilirken yalnızca penis uzunluğuna odaklanılması da doğru bir yaklaşım olmaktan uzak. Penis uzunluğu kadar penis çapı da cinsel ilişki sırasında çiftlerin aldığı hazzı doğrudan etkileyen bir kriter. 

 

- Ereksiyon halinde penis uzunluğu 13,12 cm,

- Ereksiyon halinde penis kalınlığı ise 11,66 cm olduğu takdirde ideal veya normal değerlerden bahsetmiş oluruz.

Hazır yeri gelmişken mikropenis adı verilen tıbbi durumdan da bahsetmek istiyorum. Penisin cinsel birleşme ve cinsel tatmin için yeterli uzunluğa sahip olmaması durumu mikropenis olarak adlandırılır. Mikropenis  genetik ve hormonal sorunların bir yansıması olarak karşımıza çıkar. Ereksiyon halindeyken 9,3 cm ve daha kısa değerler mikropenis varlığına işaret eder. “Mikropenis ve Penis Büyütme Tedavileri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler”içeriğimde konu ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İdeal penis boyutlarına sahip olmayan ya da sahip olduğu penis standartlara oranla büyük olsa dahi penis boyutlarından memnun olmadığı için performans kaygısı başta olmak üzere psikolojik anlamda sorun yaşayan erkekler penis büyütme ameliyatı ile daha uzun ve daha kalın penislere sahip olabiliyor. Böylece hem kendileri hem de partnerleri daha tatmin edici ve sağlıklı bir cinsel yaşam ile buluşabiliyor. 

Peki nedir penis büyütme ameliyatı, nasıl yapılır? Gelin birlikte detaylı bir şekilde operasyonun derinliklerine inelim.

 

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penisin uzunluğunun ve kalınlığının artırıldığı cerrahi, penis büyütme ameliyatı olarak adlandırılır. Penis büyütme ameliyatı tanımından da anlaşıldığı gibi bu operasyon kapsamında penis uzatma, penis kalınlaştırma ya da hem uzatma hem de kalınlaştırma cerrahileri gerçekleştirilebilir. Bu nedenle “penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır?” hakkındaki soru işaretlerini gidermek adına bu iki ameliyatı ayrı ayrı ele almak istiyorum:
 

 

Penis Büyütme Ameliyatında Hangi Anestezi Kullanılmalı?

 Penis büyütme ameliyatı öncesinde hastalarımız için en uygun anestezi yöntemini beraberce kararlaştırıyoruz. Genel anestezi ile yapılabilen bu operasyon için biz genellikle spinal anestezi tercih ediyoruz, operasyon sırasında hasta sadece belden aşağısını geçici süreyle hissetmiyor. Ameliyat esnasında bizlerle sohbet edebilir, müzik dinleyebilir veya kendi isteğiyle uyuyabilir.

 

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

 Penis büyütme ameliyatı; penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonları eş zamanlı gerçekleştirildiği takdirde 2-3 saatte tamamlanıyor. Oldukça konforlu bir nitelik taşıyan cerrahilerin ardından hasta bir gün hastanede yattıktan sonra ertesi gün yürüyerek taburcu olabiliyor.

Buraya kadar her şey net, peki kimler penis büyütme ameliyatı olmalı ya da kimler penis büyütme ameliyatı için uygun aday kabul ediliyor?

 

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Olmalı?

 Penis büyütme ameliyatı salt penis estetiği kapsamında değerlendirilemez. Bazı erkekler penis kısalığı ve/veya penis inceliği nedeniyle fizyolojik ya da psikolojik sorunlar yaşayabiliyor. Cinsel ilişkide hem kendileri tatmin olamıyor hem de eşleri. Bu durum aile ilişkilerine zarar veriyor ve erkeklerde performans kaygısı ortaya çıkıyor. Performans kaygısı da erken boşalma ve sertleşme sorunu gibi cinsel işlev bozukluklarının oluşmasına yol açabiliyor.

Dolayısıyla penis büyütme ameliyatı erkek hasta tarafından da partneri tarafından da talep edilebiliyor. Penis büyütme ameliyatı genel olarak birçok erkeğe uygulanabilse de operasyon için temel bazı uygunluk kriterlerinden bahsedebilirim.

Penis büyütme ameliyatları;

- Penis büyütme ameliyatları kapsamında gerçekleştirilen penis uzatma ve penis kalınlaştırma ile ilgili gerçekçi beklentileri olan,

- Cinsel ilişki sırasında penis boyutları nedeniyle yeterince tatmin olamayan,

- Penis boyundan memnun olmayan ve öz güven sorunları yaşayan erkekler için uygulanabilir.

 

Son Söz…

Cinsel ilişki sırasında tatmin olan ve partnerini de tatmin eden erkeklerin “kendi” ideal penis boyutlarına sahip olduğunu söyleyebilirim. Ancak her zaman, her erkek benzer tatminleri yaşayamıyor. Günümüzde gerek anestezi gerek cerrahi tekniklerin sunduğu avantajlar sayesinde penis büyütme ameliyatı konforlu bir şekilde tamamlanıyor. Ameliyat sonrası cinsel yaşam kalitesi artarken erkekler için daha öz güvenli bir süreç de başlamış oluyor. Elbette her zamanki gibi doğru hasta seçimi ve cerrahi deneyim önemli değişkenler. Bu nedenle penis büyütme operasyonu ve operasyonu gerçekleştirecek üroloji ve androloji uzmanı kararı verilirken titizlikle davranılması gerekiyor.

 

Penis Büyütme Ameliyatı İle İlgili Bilgilendirici Videolar

Penis Büyütme Ameliyatı İle İlgili Sonuç Videoları

Penis Büyütme Ameliyatı İle İlgili Blog Yazıları

Bu içerik AndroKlinik tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 07 Aralık 2021 16:47

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp