ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık
Penis Estetiği, Çiftlerin Ortak Kararı
Yayımlanma : 09 Şubat 2022

Penis Estetiği, Çiftlerin Ortak Kararı

Penis estetiği talepleri artarken bu taleplerin ardında düşünüldüğü gibi yalnızca erkekler yok. Çünkü cinsellik bireysel bir nitelik taşımıyor, ancak çiftlerin her ikisi için de tatmin edici bir hâl aldığında gerçek bir cinsel deneyimden bahsedilebiliyor. Bu deneyimin özü hem fiziksel hem de duygusal bir eşiğin aşılması anlamına geldiğinden “estetik” kavramının da salt kozmetik açıdan değerlendirilmemesi gerekiyor. Bu yazımın başlığı da bu konuya vurgu yapıyor. Evet, penis estetiği çiftlerin ortak kararı. Çünkü penisteki şekil bozuklukları kimi zaman cinsel ilişkiyi imkansız hale getirebiliyor kimi zaman ise cinsel ilişki sırasında alınan hazzı doğrudan etkiliyor. Nasıl mı? Gelin birlikte penisteki şekil bozukluklarına ve çiftler üzerindeki etkilerine odaklanalım.

Penis Eğriliği Cinsel İlişkiyi Acılı ve Hatta İmkânsız Hale Getirebilir

Penis eğriliği doğuştan olabildiği gibi ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkabilen anatomik bir sorundur. Penisin eğrilmesine, cinsel ilişkinin acılı hale gelmesine ve hatta eğrilik derecesi doğrultusunda cinsel ilişkiye girilememesine neden olabilir. Penis eğriliği sorunu yaşayan hastaların penisteki şekil bozuklukları nedeniyle hem öz güvenlerinin eksildiğini hem performans kaygısı yaşayabildiğini hem de cinsel yaşamdan uzak kaldığını ifade edebilirim. Bu gibi bir durumda üroloji ve androloji uzmanlarına muayene olunması, penis eğriliği nedenlerinin belirlenmesi ve sonra da tedavi seçeneklerine başvurulması önemlidir. Dikkatli ve kapsamlı bir muayene süreci önemli bir gerekliliktir. Doğuştan penis eğriliği ile Peyronie hastalığına bağlı penis eğriliği probleminin tedavileri teknik bakımından farklılaşır. Bu konuda daha önceki dönemlerde sizler için detaylı içerikler ürettim. Doğumsal penis eğriliği ile ilgili bilgi almak için “Ebeveynler Doğuştan Penis Eğriliğine Dikkat Etmeli!”, Peyronie hastalığı hakkında detaylar için “Peyronie Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?” adlı içeriklerimi okuyabilirsiniz.

Penis Kısalığı Performans Kaygısını Tetikleyebilir

Farklı platformlarda vurguladığım gibi penis boyu söz konusu olduğunda ideal bir değerden bahsedilmesi doğru bir yaklaşım değildir. Penis cinsel ilişki için yeterli boyuttaysa, idrar sorunlarına neden olmuyorsa ve elbette cinsel ilişki sırasında partner memnuniyeti sağlanıyorsa genel olarak bir ideallikten bahsedilebilir. Fakat penis söz konusu olduğunda erkeklerin göz ardı edilmesi zor bir hassasiyetleri de bulunur. Erkeklik algısının yanı sıra öz güveni ve performans kaygısını etkileyebilen bu durum hem sertleşme hem de erken boşalma gibi cinsel işlev bozukluklarının kaynağına dönüşebilir. Günümüzde penis uzatma ameliyatı ile penis boyunda, kişiden kişiye de değişebilmekle birlikte 2-4 cm kalıcı uzama elde edebiliyoruz. Aynı operasyon dahilinde penise yağ enjeksiyonu yöntemi ile penis kalınlaştırma cerrahisi de gerçekleştirebiliyoruz. Her iki operasyon hakkında detaylı bilgi aktardığım Penis Büyütme Ameliyatı yazımı okumanızı öneririm.

Penis İnceliği Cinsel İlişki Hazzını Doğrudan Etkiler

Penis uzunluğunun cinsel ilişki için ve penis fonksiyonlarının devamlılığı için önem taşıdığı biliniyor. Ancak çoğu zaman penis inceliğinin cinsel ilişki sırasında hem erkeğin hem de kadının hazzını olumsuz yönde etkilediği gerçeği unutuluyor. Penisteki şekil bozuklukları arasında yer alan penis inceliği, cinsel ilişki sırasında penisin vajina duvarlarına yaptığı baskıyı azaltabiliyor ve hatta bazı durumlarda engelleyebiliyor. Cinsel ilişkiden alınan hazzı azaltarak çiftler arasındaki duygusal ilişkiye zarar verebilen bu durum erkeklerde, tıpkı penis kısalığı gibi performans kaygısını da beraberinde getirebiliyor. Sonuç ise çok yönlü ele alınması gereken hem fizyolojik hem de psikolojik sonuçlar doğurabiliyor. Penis inceliği yaşayan hastalarımızda hem cerrahi hem de cerrahi nitelik taşımayan tedaviler uygulayabiliyoruz. Erkeğin yalnızca penis inceliği ile ilgili sorun yaşaması halinde klinik ortamında ameliyatsız penis büyütme tedavimiz ile penisi kalınlaştırabiliyoruz. Ameliyatsız penis büyütme yani dolgu ile penis kalınlaştırma tedavimiz sırasında penis kalınlığını artırmak için içerisinde hyaluronik asit barındıran dermal dolgu malzemelerini penis gövdesine, cilt altına enjekte ediyoruz. Ameliyatsız Penis Büyütme içeriğimden konu ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Penis ile ilgili bu problemler her zaman bireysel kararlarla tedavi edilmiyor. Çünkü her ne kadar yaygın bir şekilde dile getirilmese de cinsellik tek taraflı bir deneyim değil. Aile kurumun temellerini ilgilendirdiği için cinsel sorunlara çiftlerin birlikte çözüm bulması gerekiyor. Nitekim bu yazının amacı da bu yönelimin arttığını ifade edebilmek; artık çiftler, ilişkilerindeki sorunlarını aşabilmek için ortak hareket ediyorlar! 

Blog Kategorileri

Son Bloglar

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp