ANDROKlinik | Erkekte Üreme ve Cinsel Sağlık

Erkeklerde genital estetik dendiğinde akla ilk olarak penis boyu ve haliyle penis uzatma ameliyatı geliyor. İşte bu yanılgı, penis inceliğinin cinsel tatmin üzerinde oldukça belirleyici olan etkisinin göz ardı edilmesi ve tedavi seçeneklerinin değerlendirilmemesi ile sonuçlanıyor. Kaçırılan çok ama çok önemli bir nokta var, hem erkeğin hem de partnerinin tatmin olması için penis boyu önemli evet ama penis kalınlığı daha belirleyici olabiliyor! Nitekim penis uzunluğu gündemde olsa da penis inceliği cinsel ilişki kalitesini daha çok etkiliyor. Vajinal penetrasyon için yeterli penis uzunluğuna sahip olan ancak penis inceliği sorunu yaşayan erkeklere ameliyatsız penis büyütme, bir diğer deyişle ameliyatsız penis kalınlaştırma işlemi güvenle uygulanabiliyor. Yöntem güvenli ve etkili, dolayısıyla ameliyatsız penis kalınlaştırma tedavisi giderek daha çok talep görüyor. 

bg Ameliyatsız Penis Büyütme

Penis büyütme yöntemleri ile ilgili yoğun bir bilgi kirliliğinin olduğunun farkındayım. Peniste uzama ile sonuçlanacak ya da peniste genetik faktörler kaynaklı inceliği düzeltecek şeklinde lanse edilen farklı işlem türlerinin ve hatta sağlık için zararlı ürün veya ilaçların olduğu iddia ediliyor.

Tüm bu bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve sağlığınızın korunmasına katkı sunmak amacıyla öncelikle penis büyütme ameliyatı ve ameliyatsız penis büyütme arasındaki farklara değinmek istiyorum.

Ameliyatsız Penis Büyütme

Penis büyütme ameliyatı sırasında penis uzatma ameliyatı ile hem penis boyu uzatılıyor hem de penis kalınlığı yağ enjeksiyonu ile artırılıyor. Penis boyuna ve penis kalınlığına müdahale edilen penis büyütme ameliyatı ameliyathane şartlarında, genel anestezi ya da spinal anestezi altında gerçekleştiriliyor. 1 gün hasta yatışı gerektiren bu operasyon sonrası hastalar ameliyatın ertesi günü taburcu edilebiliyor.

Ancak söz konusu ameliyatsız penis büyütme olduğunda penis boyuna müdahale edilmeden, yalnızca dolgu ile penis kalınlaştırma işlemi yapılıyor. Klinik ortamında uyguladığımız bu tedavi sonrası hastalar hemen günlük yaşantılarına dönebiliyor.

AndroKLİNİK bünyesinde ameliyatsız penis büyütme işleminde içerisinde hyaluronik asit bulunan, vücut ile uyumlu dolgu malzemeleri kullanıyoruz. Hyaluronik asit su tutma özelliğine sahip olduğu için uygulama sonrası hastalar ortalama 7 – 10 gün içerisinde penis kalınlaştırma işleminin sonuçlarını net bir şekilde gözlemleyebiliyor.

Ameliyatsız penis büyütme kozmetik değişikliklere yol açtığı için penis estetiği uygulaması olarak değerlendirse de tatmin edici bir cinsel ilişki adına önemli bir gereklilik olduğu için fonksiyonel nitelik de taşıyor.

Penis kalınlığının önemi ile ilgili sizler için bir içerik hazırlamıştım. “Penis Uzunluğu Her Şey mi Demek?” adlı blog yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Hem konforlu hem de güvenli olan bu uygulama nasıl yapılıyor? İşte detaylar…

 

Ameliyatsız Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız penis büyütme işlemi klinik ortamında gerçekleştiriliyor. Enjeksiyon öncesinde uygulama bölgesi yani penis gövdesi lokal anestezik bir krem ile uyuşturuluyor.

Lokal anestezi etki gösterdiğinde, az önce de belirttiğim gibi içerisinde hyaluronik asit bulunan vücut ile uyumlu hazır dolgu malzemeleri penis gövdesine, cilt altına enjekte ediliyor. İşlem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmiyor.

Yaklaşık 30 – 45 dakika süren bu uygulama sonrası kesin sonuçlar için ortalama 7 – 10 gün beklenmesi gerekiyor. Bu süreçte dolgu içerisindeki hyaluronik asit, enjekte edildiği penis bölgesindeki suyu tutuyor ve hacim kazanıyor. Diğer bir deyişle dolgu ile penis kalınlaştırma uygulaması sonrası tam sonuçları görebilmek adına biraz zaman gerekiyor.

 

Ameliyatsız Penis Kalınlaştırma Kimler İçin Uygundur?

Ameliyatsız penis kalınlaştırma işlemi;

- Penis boyu ile ilgili sorun yaşamayan ancak penis kalınlığından memnun olmayan,

- İnce penis nedeniyle cinsel ilişki sırasında yeterli hazza ulaşamayan ya da partneri tatmin olmayan,

- Penis kalınlaştırma ameliyatı için yeterli yağ dokusu bulunmayan ya da yağ kalitesi kötü olan erkekler için oldukça konforlu ve pratik bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor.

 

Ameliyatsız Penis Büyütme Sonuçları Kalıcı mı?

Penis estetiği kapsamında gerçekleştirilen penise yağ enjeksiyonu gibi dolgu ile penis kalınlaştırma tedavisi de geçici nitelik taşır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1,5-3 sene olarak ifade edilebilir. Ameliyatsız penis kalınlaştırma uygulaması cinsel olarak aktif olunan süre zarfında tekrarlanabilir.

Ameliyat gerçekleştirmeden yapılan penis kalınlaştırma uygulaması birçok avantaja sahip. Penis inceliği sorunu yaşayanlara klinik ortamında uygulandığından konforlu bir çözüm sunabiliyor. Cilt altı yağı yeterli ya da yeterince kaliteli olmayan erkeklere de uygulanabilmesi yöntemin ilk akla gelen avantajlarından. Üstelik penisin sertleşme fonksiyonlarına da hiçbir zararı yok. Yine de dikkatli olunmasını gerektiren bazı unsurlar var.

Üroloji ve androloji uzmanının deneyimi bu konuda çok önemli, çünkü penis anatomisine hakim olunması gerekiyor. Kullanılan dolgu maddelerinin kalitesi ise mutlaka sorgulanmalı; neticede bu maddeler cilt altına enjekte ediliyor.

Uygulamanın başarısı için tüm bu saydığım faktörler çok önemli, hastalarımıza uygulama sonrası önerdiğimiz bazı masaj hareketleri de olacak, böylece dolgu sonrası elde edilen sonuçlar da en iyi haline gelebilecek.

 

Son Söz…

Penis kalınlığı, cinsel ilişki kalitesinde belirleyici öneme sahip. Erkekler, büyük çoğunlukla penis boyu konusunda çok ısrarcı olabilirken ilişki sırasında penis inceliği nedeniyle vajina duvarlarına yeterince baskı yapılamadığında, tatmin hissinin engellenebileceği ya da azalabileceği gerçeğini unutuyorlar. Penis kalınlaştırma bu yönüyle hem bir tercih hem de bir gereklilik olarak düşünülebilir. Üstelik penis boyu ile ilgili sorun yaşamayan erkeklere klinik ortamında uyguladığımız tedavi ile çok başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Ameliyatsız penis büyütme sonrası hastalarımızın öz güvenlerindeki belirgin artış ve cinsel hayatlarındaki pozitif değişim, tedavi uygulamasının başarılı olduğu söylemlerini doğrular nitelikte. Yalnızca hastalarımız değil eşleri de daha aktif ve sağlıklı bir cinsel yaşama adım atabiliyor.

Ameliyatsız Penis Büyütme İle İlgili Bilgilendirici Videolar

Bu içerik AndroKlinik tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma :

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım

 
Adres

Çınarlı Mahallesi, Ankara Caddesi, Mistral Ofis Kulesi, No:15, Kat:37, Konak/İZMİR

Muayene Talep Formu

 
+90 555 054 66 66 [email protected]
whatsapp